Młodość we krwi

Młodość we krwi

Naturalność w wyglądzie, pomimo upływającego czasu można zachować sięgając po zabiegi z medycyny estetycznej. Nasz organizm zawiera na­turalne właściwości, które można wykorzystać w celu regeneracji tkanek. Daje to zadowalające efekty i jest zdrowe o czym przekonuje dr n. med. Marcin Wiśniowski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej.

Plasma Complex Premium i Skin Up to zabiegi regeneracyjne, które bazują na krwi pacjenta. Na czym polega fenomen medycyny rege­neracyjnej?

Medycyna regeneracyjna opiera się na naturalnych właściwościach naszego organizmu do naprawy i regeneracji tkanek. Wykorzystanie jej w medycynie estetycznej sprawia, że możemy nie tylko maskować upływ czasu, ale także w pewnym zakresie, cofać go. Wykorzystujemy przy tym najbardziej biokompatybilny materiał jakim jest krew pacjen­ta. Poprzez odpowiednie przygotowanie koncentrujemy w podawanym materiale czynniki wzrostu, płytki krwi, a także komórki macierzyste pobudzające proces naprawy naszych tkanek. Dzięki temu uzyskane efekty są bardzo naturalne i długotrwałe. Preparat, który podajemy nie wywołuje także reakcji uczuleniowych, co jest istotne u osób z reakcja­mi alergicznymi w przeszłości.

Czym jest Plasma Complex Premium, a czym Skin Up? Dla kogo są przeznaczone i jakie dają efekty?

Plasma Complex Premium to metoda gruntownej odbudowy i regene­racji tkanek oparta na fibrynie strukturalnej i komórkowej uzyskiwanej z krwi pacjenta poprzez jej odpowiednie wirowanie. Podczas jednego pobrania krwi mogę przygotować do 12 ml fibryny. Taka ilość materiału pozwala na kompleksową rewitalizację w obrębie twarzy, szyi i dekol­tu. Oczywiście mogę go zastosować także w innych obszarach ciała w zależności od potrzeb. Dodatkowo mam możliwość wyboru, czy po­trzebuję więcej fibryny strukturalnej do głębokiej przebudowy tkanek czy wolę uzyskać mniejszą ilość fibryny komórkowej przeznaczonej do płytszego podania celem rewitalizacji. Plasma Complex Premium to wyższy poziom znanego wszystkim osocza bogatopłytkowego, w któ­rym wykorzystując wiedzę mogę odpowiednio skomponować terapię dla potrzeb mojego pacjenta.

Skin Up to unikalny, naturalny wypełniacz przygotowany z osocza pa­cjenta poprzez podgrzanie go do temperatury 85 st. C. Dzięki temu uzyskujemy gotowy do podania żel. Mieszając go z osoczem boga­topłytkowym mogę uzyskać różną gęstość, a przez to zastosować w różnych obszarach ciała. Aby uzyskać optymalny efekt, zabieg moż­na powtórzyć po 3 miesiącach. Żel stanowi rusztowanie dla tkanek, czyli działa jak wypełniacz, a dodatkowo ulegając absorbcji uwalnia w czasie płytki i czynniki wzrostu, stymulując skórę do regeneracji i przebudowy.

Skin Up jest wypełniaczem. Czy stanowi konkurencję dla bardzo po­pularnego kwasu hialuronowego?

Nie odbieram tego preparatu jako konkurencji dla kwasu hialuronowe­go, ale jako bardzo ciekawą alternatywę i uzupełnienie znanych już i sto­sowanych terapii. Coraz większą uwagę przykładamy do zdrowego try­bu życia, zdrowego odżywiania naturalnymi produktami, dlaczego więc nie korzystać z całkowicie naturalnych wypełniaczy, które dodatkowo działają regeneracyjne na nasze tkanki?

Oba zabiegi dają bardzo naturalne efekty. Czy można powiedzieć, że medycyna estetyczna idzie w tym kierunku i tak wygląda jej przy­szłość?

Oczywiście że tak. Od dawna wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż le­czyć, choć nie zawsze jest to możliwe. W przypadku medycyny regene­racyjnej mamy możliwość leczyć i zapobiegać w jednym. Moje pacjentkii pacjenci to bardzo świadome osoby, które wybierają naturalne metody regeneracyjne, ponieważ chcą jak najdłużej cieszyć się zdrową, zadbaną skórą i dobrym samopoczuciem.